Wywiad z dr Bożeną Kalmuk

Jak dbać o cerę w wieku 30+? Dr Bożena Kalmuk z Dolnośląskiego Centrum Implantologii Stomatologicznej z Wrocławia, zdradza kilka prostych rozwiązań, dzięki którym cera w wieku 30+ będzie jędrna, zadbana i pozbawiona zmarszczek.

Bruzdy, kurze łapki… czy w wieku 30+ jesteśmy skazani na zmarszczki?

Pomimo, iż skóra po 30 roku życia nadal zachowuje dobrą kondycję, jednak mogą się już pojawiać pierwsze oznaki starzenia się skóry. Na skutek mimiki twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne.  Skóra staje się coraz mniej napięta, coraz mniej wytwarza się kolagenu oraz elastyny, ze względu na zwolnioną prace gruczołów łojowych, cera staje się mniej natłuszczona. W okolicach oczy pojawiają się pierwsze zmarszczki, kurze łapki.

Jak powinna wyglądać  codzienna pielęgnacja cery?

Pielęgnacja, jak w prawie każdym wieku, powinna wyglądać trzyetapowo: oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie. Jednak po 30 to już za mało. Kobiety po 30 roku życia powinny stosować do pielęgnacji kremy przeciwzmarszczkowe (warto już rozdzielić kremy  na dzień oraz na noc), preparaty na twarz i dekolt oraz pod oczy.  Kosmetyki dla tej grupy wiekowej powinny zawierać składniki, które wzmacniają barierę lipidową skóry, zawierają witaminy (najistotniejsze A, E i C), koenzym Q10, składniki delikatnie odnawiające naskórek, przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek  oraz spłycające zmarszczki mimiczne. Na pewno należy wybierać kremy z filtrem UV. Dodatkowo można pomóc skórze używając skondensowanych kosmetyków typu serum. Dobrze stosować raz w tygodniu maseczki.

Które zabiegi medycyny estetycznej są dedykowane tej grupie wiekowej?

 Po pierwsze mezoterapia (np. preparatem Stylage Hydro)- prosta metoda, która przywraca jędrność skóry oraz optymalne nawilżenie. Zabieg polega na wstrzykiwaniu śródskórnie małych dawek substancji leczniczych, bezpośrednio w miejsca wymagające korekcji. Mogą to być kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy. Metoda ta może być uzupełnieniem innych zabiegów lub stosowana samoistnie. Także likwidacja pierwszych zmarszczek, kurzych łapek, korekcja blizn, bruzd, korygowanie ust można wykonać przy użyciu kwasu hialuronowego  – preparat Stylage S i Stylage Lips.

 Jak długo utrzymują się efekty takich zabiegów i ile one kosztują?

Efekt utrzymuje się do kilkunastu miesięcy, trwałość zabiegów uzależniona jest uzależniony jest od pielęgnacji skóry po zabiegu, stosowania odpowiednich kosmetyków, stosowania używek oraz indywidualnych predyspozycji. Koszt zabiegów zależy od ilości zużytego preparatu związanego z rozległością zabiegów i wynosi od 1000 zł w górę.

 

oryginał tekstu na stronie:

http://styleandage.pl/jak-dbac-o-cere-w-wieku-30/

 

Certyfikat Zaufania Klientów