​​​​​​​Chirurgia stomatologiczna w DCIS

Chirurgia stomatologiczna wykorzystuje zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (śluzówka, dziąsło) oraz zabiegi na tkankach twardych kości. 

Zabiegi na tkankach miękkich: 

Podcinanie wędzidełek warg, języka

Plastyka przedprotetyczna tkanek miękkich
 

Usuwanie płatów dziąsła nad ostatnimi trzonowcem
 

Usuwanie zmian na błonach śluzowych

Gingiwektomie

Gingiwoplastyka

Pokrywanie recesji dziąsłowych

Przeszczepy tkanek miękkich związanych z zabiegami implantacyjnymi oraz periodontologicznymi 

Większość zabiegów wykonywana jest bezkrwawo laserem CO2 przeznaczonym do cięcia tkanek miękkich i jednoczesnej koagulacji naczyń krwionośnych. 

Zabiegi chirurgii kostnej: 

Ekstrakcja, również operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych

Resekcje korzeni zębów

Chemisekcje

Wydłużanie koron klinicznych zębów

Osteoplastyka wyrostka zębodołowego 

Dystrakcja, osteotomia wyrostka zębowego

Przeszczepy kostne

Podnoszenie dna zatoki szczękowej

Usuwanie torbieli zębopochodnych 
 

Zabiegi związane z cięciem kości wykonywane są ultradźwiękowym urządzeniem do cięcia i modelowania kości pozwalającym przeprowadzać zabiegi z minimalną traumatyzacją, oszczędzając pacjentowi negatywnych odczuć związanych z użyciem dłuta lub frezów kostnych. 

Chirurgia stomatologiczna narzuca szereg wskazań do stosowania biomateriałów kościozastępczych. Zabiegi terowanej regeneracji tkanek z użyciem biomateriałów prowadzą do odbudowy ubytków struktury kostnej i znajdują zastosowanie w chirurgii przyzębia, implantologii i w szeregu innych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. 
W przypadku dużych zmian okołowierzchołkowych lub torbieli pustą przestrzeń pozostałą w kości po usunięciu zmian patologicznych można wypełnić biomateriałem, który przyśpiesza odbudowę kości po zabiegu i pomaga zachować prawidłowy kształt wyrostka zębodołowego, zapobiegając anatomicznym deformacjom, które mogłyby stać się przyczyną problemów natury estetycznej.

Certyfikat Zaufania Klientów