​​​​​​​Materiały w DCIS

 

Kompozyty i nanokompozyty

Najwyższą wytrzymałość oraz estetykę wypełnienia zapewniają materiały kompozytowe. Takimi materiałami odtwarza się  w sposób estetyczny i trwały brakujące tkanki zęba. Można również modyfikować istniejące niedoskonałości natury. Grupa kolorystyczna materiałów do wypełnień jest tak szeroka, że po założeniu nie są one odróżnialne od zdrowych tkanek zęba. Materiały kompozytowe cechują się, oprócz j wysokiej trwałości i estetyki, ścieralnością zbliżoną do ścieralności własnych zębów, zdolnością stałego uwalniania jonów fluoru i wbudowywania w tkanki zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. O ich nowoczesności świadczy także cecha zmniejszonego tzw. "skurczu polimeryzacyjnego", dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji nie ma podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach plomby). Materiały są idealnie polerowane przez co zwiększa się ich trwałość. 
Światłoutwardzalne materiały kompozytowe do wypełnień dają możliwość uzyskania efektu estetycznego najbardziej zbliżonego do naturalnego wyglądu. Niezależnie od tego, czy stosuje się jeden lub więcej odcieni. Dzięki niespotykanej zdolności adaptacji estetycznej można uzyskać najlepszy efekt przy pomocy jednego odcienia. Kombinacja różnych odcieni daje nieograniczoną możliwość odbudowy estetycznej przy użyciu maksymalnie trzech odcieni w odcinku anterior i dwóch w odcinku posterior. 
Nanocząsteczki są mniejsze od cząsteczek używanych w tradycyjnych kompozytach. Wypełnienie nanokompozytowe świetnie dopasowuje się do koloru zęba - efekt zgubienia różnicy pomiędzy wypełnieniem a zębem. Ponadto odbija, rozprasza i pochłania światło podobnie jak żywy ząb. Umożliwia to na wypełnianie ubytków metodą warstwową. 
Wypełnienia nanokompozytowe pozwalają na idealne wypolerowanie. Gładka powierzchnia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. 
Termin nanokompozyt pojawia się w stomatologii od niedawna -  kompozytu, który połączył wytrzymałość i uniwersalność, ze znakomitą estetyką, łatwością polerowania oraz fluorescencją odpowiadającą fluorescencji zębów.

Implanty dentystyczne.

Implanty są wykonane ze specjalnego tytanu najwyższej czystości. Tytan jest od wielu dziesięcioleci stosowany z dużym powodzeniem w ortopedii. Organizm człowieka akceptuje tytan jak tkankę własną tak, że kość narasta bezpośrednio na implancie i traktuje go jak naturalny korzeń zęba. Tytan jest znany z tego, że nie wyzwala w organizmie żadnych odczynów alergicznych ani też reakcji na ciało obce. Implant tytanowy jest przez cały czas chroniony znajdującą się na jego powierzchni tzw. nieaktywną warstwą zewnętrzną, dzięki której jest on określany mianem biologicznej protezy zębowej. Są to produkty medyczne, spełniające wymogi bezpieczeństwa. Pracujemy w wielu systemach implantologicznych, aby móc dostosować najlepszy produkt dla danego pacjenta.


Materiały kościozastępcze:
Bloczki Tablet:

Dzięki swojemu składowi (mikronizowane cząsteczki kości heterogennej z kolagenem), oprócz zastosowania jako wypełniacz, bloczki Tablet posiadają również natychmiastowe i stałe działanie przeciwzapalne i przeciwkrwotoczne.
Bloczki Tablet można uznać za pierwszorzędny materiał po ekstrakcjach zębów oraz po zabiegach chirurgicznych u pacjentów szczególnie narażonych na krwotoki (diabetycy, pacjenci z chorobami układu krwionośnego przyjmujący leki przeciwzakrzepowe, chorzy na hemofilię, pacjenci z obniżonym poziomem płytek krwi). W tych przypadkach właśnie, bloczki działają jako idealny stoper i ściśle przylegając całkowicie zamykają ściany ubytku nawet bez zaszywania płatów
Membrany:

Membrany zapewniają stałą i mocną barierę zapobiegającą przeciekaniu i utracie płynów, a także długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Membrany resorbowalne:
Uzyskane z tkanek mezenchymalnych posiadających certyfikat pochodzenia, membrany Evolution całkowicie się wchłaniają.
 Struktura ciasno ułożonych włókien kolagenu o wysokiej gęstości i niezwykłej odporności pozwala na:
- maksymalną adaptację do tkanki kostnej i tkanek miękkich 
- łatwe i mocne przyszycie do otaczających tkanek 
- najlepszy interfejs membrana/kość i membrana/okostna (periosteum) 
- stabilność wszczepu

Membrany nieresorbowane PTFE:
- zapewniają doskonałą barierę, nie powodując jednocześnie wzmożonej reakcji zapalnej tkanek,
- wadą jest drugi zabieg w celu usunięcia membrany.
Materiały kościozastępcze:
- syntetyczne: hydroksyapatyt, beta-trójfosforan wapniowy, bio szkło,
- ksenogenne – pochodzenia zwierzęcego sproszkowana kość deantygenizowana z kolagenem (kość wieprzowa, wołowa, końska)
- kość autogenna – uzyskana w czasie zabiegu – najczęściej z żuchwy lub biodra pacjenta, następnie zmielona w młynku kostnym,
- kość allogenna – kość z banku tkanek.

Bloczki kostne:
- ksenogenne
- autogenne
- allogenne

Certyfikat Zaufania Klientów