​​​​​​​Stomatologia zachowawcza w DCIS

Diagnostyka próchnicy laserem diagnostycznym

Próchnica zębów jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Polega na demineralizacji i proteolitycznym rozkładzie tkanek twardych zęba. Przyczyną zmian powstających w zębach są w głównej mierze bakterie zasiedlające jamę ustną. W sprzyjających warunkach (np. w bruzdach zębów) bakterie te metabolizują cukry zawarte w pokarmach, a powstające w efekcie kwasy niszczą szkliwo i zębinę. Proces może trwać niezauważalnie przez wiele lat. Gdy próchnica jest w zaawansowanym stadium i pojawia się ból ,nieodzowne jest mechaniczne usunięcie chorej tkanki. 

Wczesne wykrycie próchnicy jest bardzo ważne, gdyż niewielkie ubytki można usunąć w prosty i bezbolesny sposób za pomocą ozonu. W naszej praktyce próchnica jest wykrywana przy użyciu lasera Diagnodent, który wywołuje fluorescencję w zmienionych próchnicowo tkankach. W ten sposób można wykryć próchnicę zanim pojawi się ubytek wymagający tradycyjnego leczenia przy użyciu wierteł. 


Zasada działania 
Nowa, laserowa metoda diagnostyki próchnicy zęba wykorzystuje fizyczne zjawisko fluorescencji indukowanej promieniowaniem oświetlającym tkankę zmienioną patologicznie. Zwykle źródłem promieniowania jest dioda laserowa generująca długość fali 650 lub 670nm (w spektrum barwy czerwonej), zaś świecenie fluorescencyjne od zdemineralizowanej tkanki jest promieniowaniem podczerwonym detekowanym za pomocą fotodiody. 

Działanie aparatu jest proste, szybkie, nieinwazyjne i bardzo czułe. Pozwala odróżnić silniejszy sygnał światła fluorescencyjnego tkanek chorych od słabszej fluorescencji tkanek zdrowych. 

Zalety laserowej diagnostyki zmian próchniczych: 

  • określenie zasięgu, w tym głębokości zmiany związanej z demineralizacją szkliwa lub zlokalizowanie nawet wczesnych zmian próchniczych 
  • zbadanie skali procesu patologicznego w trudno dostępnych miejscach (np. w bruzdach, ścianach dolnodziąsłowych) 
  • nieobciążanie pacjenta szkodliwym działaniem promieniowania rentgenowskiego 
  • profilaktyka wczesnych i niewidocznych gołym okiem zmian próchniczych, co jest szczególnie ważne przy badaniach stanu uzębienia dzieci w wieku szkolnym 
  • Bez zgłębnika: prosta, szybka i bezbolesna metoda badania próchnicy. 
  • Wczesne wykrycie zmian patologicznych: próchnica wczesna, demineralizacja szkliwa, próchnica bruzd i powierzchni zgryzowych 
  • Wczesne wykrycie umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie próchnicy i zachowanie jak największej ilości tkanek zęba. 
  • Skuteczność badania ponad 90% 
  • Badanie potwierdzane wskazaniem na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym.

Czym się zajmujemy w tym zakresie?

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światło utwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe). Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości wypełnienia wykonane w naszym gabinecie są wysoce estetyczne i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Wypełnienia przez nas wykonane przywracają naturalny kształt zęba. Jednocześnie w trakcie leczenia stosujemy wszelkie możliwe środki ostrożności i dokładamy wszelkich starań, aby zachować Państwa zęba żywego. Żywy ząb jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb leczony kanałowo, więc leczenie kanałowe jest dla nas ostatecznością wykonywaną po wyczerpaniu wszelkich innych metod leczenia zachowawczego. Wypełnienia wykonujemy materiałami najlepszych światowych producentów. Dodatkowo nasze leczenie wspomagamy laserem biostymulacyjnym.

Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, dysponujemy najnowszymi metodami leczenia uzębienia naszych pacjentów:

·Wypełnienia estetycznymi materiałami światło utwardzalnymi zębów zniszczonych próchnicowo, 
·licowanie bezpośrednie,
·Odbudowę mono zniszczonych zębów przy pomocy wytrzymałych materiałów światło utwardzalnych z zastosowaniem ćwieków okołomiazgowych lub wkładów koronowo-korzeniowych standardowych; 
·Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego i osadu – skal ling, piaskowanie 
·Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych; 
·Wybielanie zębów

Certyfikat Zaufania Klientów