Informacje dla pacjenta - przed i po zabiegu 

Informacje dla pacjenta - przed zabiegiem:

Przed założeniem implantów przeprowadzamy, podczas wizyty Pacjenta w naszym gabinecie, konsultację z Pacjentem, na której robimy dokładny wywiad implantologiczny, ustalamy jakie badania są konieczne przed wykonaniem zabiegu, ustalamy plan leczenia implantologicznego, informujemy o kosztach leczenia implantologicznego, informujemy pacjenta jak postępować po wykonanym zabiegu, uzgadniamy terminy kolejnych wizyt oraz samego zabiegu. 

Informacje dla pacjenta - po zabiegu: 

Informacja o zachowaniu po implantacii. augmentacii. zabiegu sinusliftingu 

W celu lepszego przebiegu procesu gojenia się po zabiegu , proszę o przestrzeganie następujących zasad:

- w dniu zabiegu i tydzień po operacji nie palić i nie nadużywać alkoholu

- nie podejmować większego wysiłku fizycznego

- pokarmy spożywać po ustąpieniu działania znieczulenia

- przyjmować tylko płynne i miękkie pożywienie

- nie gryźć w okolicach implantu

- dbać o pozostałe zęby stosując ścisłą higienę jamy ustnej

- po jedzeniu przepłukać krótko jamę ustną letnią wodą , nie używać elektrycznej szczoteczki do zębów w okolicy rany

- nie dotykać okolic implantu palcami ani językiem - w okolicy miejsca operacji, policzka i podbródka może wystąpić obrzęk, który po paru dniach zniknie; złagodzenie tych objawów można uzyskać stosując zimne okłady

-stosować zaordynowane przez lekarza leki -po zabiegach podnoszenia zatoki szczękowej, bardzo ostrożnie wydmuchiwać nos

Po zabiegu implanty zostają zabezpieczone śrubami gojącymi lub wykonane jest tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Ważne jest, żeby implanty były równomiernie obciążone. W razie gdyby pan / pani zauważył, że prowizoryczne zabezpieczenia implantów (korona, most tymczasowy ) ruszają się ( na skutek przedwczesnego kontaktu), proszę natychmiast zgłosić się do mnie na wizytę. W okresie gojenia koniecznie należy unikać nagryzania implantem (siekacze), ewentualnie unikać żucia (zęby boczne). Należy szczególnie unikać twardego pożywienia. Proszę nie manipulować przy implantach. Nie sprawdzać palcami trwałości korony lub mostu tymczasowego, nie dotykać ich językiem ani nie ssać. Należy kontynuować normalną pielęgnację zębów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni proszę zachować czystość w okolicy implantacji poprzez płukanie i ostrożne czyszczenie szczoteczką do zębów. Szczególnie ważne jest czyszczenie okolicy implantacji.

Aparaty do płukania ust są w tym zakresie szczególnie pomocne i godne polecenia. Intensywna pielęgnacja zębów i jamy ustnej będzie w przyszłości nieodzowna. Na ten temat zostaniecie państwo jeszcze poinformowani i przeszkoleni. W razie jakiejkolwiek zmiany lub szczególnego zdarzenia, należy natychmiast zgłosić się do mnie na wizytę. Wystąpienie sińców i krwiaków, opuchlizny na skórze twarzy jest częstym powikłaniem i nie wymaga dodatkowego leczenia. Pomocne będą zimne okłady.

Certyfikat Zaufania Klientów